Rusya vizesinde son durum

24 Kasım 2015 tarihinde Türk hava kuvvetlerine bağlı F-16 savaş uçaklarının Suriye sınırına yakın bir bölgede Rusya’ya ait SU-24 tipi savaş uçağını düşürmesi sonucu iki ülke arasında yıllardan bu yana karşılıklı olarak yürürlükte olan ticari, siyasi ve turizm anlamında yaşanan kopmalara neden olmuştu!!

TÜRK VATANDAŞLARINA VİZE MÜJDESİ

Ümit Ediyoruz Vizeler Biran Önce Kalksın İstiyoruz !

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, Rusya’da gazetecilerin ” Türkiye vatandaşları için vize işlemlerinin kolaylaştırılmasının mümkün olup olmadığı yönündeki bir soruya verdiği cevapta: ” Tarafımızın Türkiye Cumhuriyeti ile karşılıklı olarak yapacağı siyasi´- ticari ve terör konusunda görüşmelerimiz neticesinde anlaşmaya varıldığı takdirde öncelikli olarak hizmet pasaportu sahipleri ve Rusya ile çalışan iş adamları için vize formalitelerini kolaylaştırmaya hazır olduğumuzu bir kez daha söyledik” dedi.

VİZE İÇİN SON AŞAMALARA GELİNDİ

Türk siyasi yetkililer ile dönem dönem bir araya da gelen Rus yetkililer; vize uygulaması ve Türk vatandaşlarına uygulanan vize serbestisi kapsamında görüştüklerini belirterek konunun atılacak adımlarla daha da yumuşatılabileceğini; eskiden olduğu gibi uzlaşma sağlandığı takdirde sosyal – ticari – siyasi ve ekonomik yaklaşımların tekrar sağlanabilmesinin sinyallerini de vermiş oldu.

HABER KAYNAK: SPUTNİK

Soner Gürkan Yücel

Merhaba bendeniz Soner Gürkan YÜCEL. Tabiri caizse yolda olan seyahat tayfasının gezgin - seyyah abisiyim. 02.05.1972 Kırıkkale doğumluyum. 1990 yılından bu yana kamu kurumunda sağlık personeli olarak halen görev yapmaktayım. S Seyahate çok ufak yaşlarda yolları, ülkeleri tanımakla başladım. Sonraki dönemler bu benim için bir tutku, geri dönülmez tarifi anlatılmaz bir yaşam biçimi haline dönüştü. Deli dolu, macera ve adrenalin tutkunu; seyahatte iflah olmaz bir sırt çantalı gezgin- seyyahım. Bir kaç yabancı dili akıcı olarak konuşabiliyor; seyahatlerimi yıllardır yürüyerek yapıyorum; 1987 yılından bu yana profesyonel olarak tehlikeli ve uzak yollardayım. Doğada ileri yaşam, hayatta kalma teknikleri; strateji uzmanı olarak resmi kuruluşlara; belli gruplara pratikte ve uygulamalı eğitimler vermekteyim. Profesyonel olarak özellikle yurt dışı ağırlıklı tursuz, sponsorsuz; reklamsız seyahatlerimi kendi bütçemden yapıyorum. Daha çok uzun yollar gideceğimi umuyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.