İran sınır gümrük kapıları giriş çıkışlara kapatıldı

Coronavirüs Neredeyse Sınır Kapımıza Kadar Dayandı !

Çin Halk Cumhuriyetinden başlayıp bir çok ülkeye sıçrayarak bir çok insanın ölümüne yol açan bulaşıcı Coronavirüs hastalığından korunabilmek anlamında dünyada hemen hemen bir çok ülkelerin önlem almaya başladığından bu yana hemen yanı başımızdaki sınır komşumuz dost ülke İran İslam Cumhuriyetinde görülen Coronavirüs hastalığı nedeni ile 8 ( Sekiz ) İran vatandaşının bulaşıcı Coronavirüs hastalığından ölmesi sonucu bir dizi önlem olarak Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve ilgili Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri İran’a giriş ve çıkışlar konusunda transit yolcu ve yük taşımacılığı kapsamında Türkiye’den İran topraklarına açılan Ağrı Doğubeyazıt Gürbulak, Van Kapıköy, Hakkari Esendere ve Iğdır Aralık Dilucu Nahcıvan Sınır Gümrük Kapıları, ayrıca Van Tebriz – Tahran tren seferleri ve Türkiye – Tebriz – Tahran arası havayolu uçak seferleri geçici olarak durdurulmuştur.

Türkiye’den İran’a Açılan Tüm Gümrük Kapıları Kapatıldı

Yukarıda belirtmiş olduğum gümrük kapılarından sadece Türk vatandaşlarınca çıkışlar olduğu gibi Türk vatandaşları Türkiye’ye gelmelerinde herhangi bir sakınca olmadığı, Resmi açıklamanın haber ajanslarından, televizyonlardan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından resmen yapılarak bugün Türkiye saati ile 17 – 00 da resmen yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

 

Soner Gürkan Yücel

Merhaba bendeniz Soner Gürkan YÜCEL. Tabiri caizse yolda olan seyahat tayfasının gezgin - seyyah abisiyim. 02.05.1972 Kırıkkale doğumluyum. 1990 yılından bu yana kamu kurumunda sağlık personeli olarak halen görev yapmaktayım. S Seyahate çok ufak yaşlarda yolları, ülkeleri tanımakla başladım. Sonraki dönemler bu benim için bir tutku, geri dönülmez tarifi anlatılmaz bir yaşam biçimi haline dönüştü. Deli dolu, macera ve adrenalin tutkunu; seyahatte iflah olmaz bir sırt çantalı gezgin- seyyahım. Bir kaç yabancı dili akıcı olarak konuşabiliyor; seyahatlerimi yıllardır yürüyerek yapıyorum; 1987 yılından bu yana profesyonel olarak tehlikeli ve uzak yollardayım. Doğada ileri yaşam, hayatta kalma teknikleri; strateji uzmanı olarak resmi kuruluşlara; belli gruplara pratikte ve uygulamalı eğitimler vermekteyim. Profesyonel olarak özellikle yurt dışı ağırlıklı tursuz, sponsorsuz; reklamsız seyahatlerimi kendi bütçemden yapıyorum. Daha çok uzun yollar gideceğimi umuyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.