Altın Elbiseli Adam Yaşamını Yitirdi!

Ünlü motorsiklet eğitmeni ve motorsiklet sürücüsü Altın Elbiseli Adam lakabı ile tanınan Barkın Bayoğlu 25 temmuz 2017 tarihinde gece yarısı saat 02 00 sularında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışında motorsikleti ile emlak danışmanı Buğra Erdem’e çarptı. Şiddetli çarpma sonucu Buğra Erdem olay yerinde yaşamını yitirirken kendisi de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Altın elbiseli adam Barkın Bayoğlu yapılan tüm tıbbi müdahaleye rağmen hastanede yaşamını yitirerek sevenlerini ve motorsikletcamiasını derinden üzdü.

Zamansız Erken Ölüm İle Gidişin Hiç Yakışmadı Barkın !

Zamansız Erken Ölüm İle Gidişin Hiç Yakışmadı Barkın !

 

Barkın Bayoğlu kimdir:

Barkın Bayoğlu, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim öğretime İstanbul’da başladığı ilkokula, ailesinin İngiltere’ye göç etmesi ile orada devam etti.
Türkiye’ye döndükten sonra Bilgi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirip mezun oldu.

Zamansız Erken Ölüm İle Gidişin Hiç Yakışmadı Barkın !

Barkın Bayoğlu Başarılı Bir Motorsikletli İdi !

Hayatı:

Böylece tutkunu olduğu motosiklet sevdası ilk defa ailesi ile gittiği İngiltere’de gittiği bir fuarda başlamış oldu.

Askerlik sonrası motorsiklet hobisini mesleğe çeviren Bayoğlu, “İki Teker” ve “Oto Haber” dergilerinde editör olarak çalıştı.

Barkın Bayoğlu 2000’li yıllarda Telsim’de eğitmen olarak çalışmaya başladı ve bu süreler zarfında bir çok insana motorsiklet sürüşleri tekniği konusunda yararlı eğitimler vermeye başladı.
Daha sonraları bir ara Kazakistan’da çalışan Barkın Bayoğlu, Gittiği Kazakistan’daki birikimleri ile Türkiye’te dönüşü sonrası oto sanayiide bir atölye dükkan satın alarak burada scooter’ı bir chopper’e dönüştürdü.

Barkın askerlik için gittiği Afganistan’da barış gücünde gönüllü olarak çalıştı. Askerden döndükten sonra ise İki Teker dergisinde motorsiklet test ve editörü oldu. Derginin istifa etmesi ile Oto Haber dergisinden çalışmaya başladı.

Altın Elbiseli Adam nasıl çıktı?

Barkın Bayoğlu, Kazakistan’da çalışırken bir müzede gördüğü M.Ö. 5. yüzyılda ölen bir prensin, altından elbisesi ve kırmızı bir kaftanı ile birlikte gömüldüğünü ve üzerindeki yazıların Türkçe olmasından etkilenir. Türkiye’ye döndüğü zaman bir video çekiminde giydiği tulumun altın rengi olması ile Altın Elbiseli Adam fikri ortaya çıktı.

Barkın Bayoğlu ve yönetmen iki arkadaşı ile birlikte çektikleri motorsiklet videoları ilgi görmeye başlayınca ilk önce Showmax’te Piston adlı bir program yaptılar. 10 bölüm süren program sonrasında Bayoğlu, arkadaşlarının ısrarı üzerine Skytürk’te Altın Elbiseli Adam olarak programa başladılar. Daha sonra ise 2012 yılı başlarında Okan Bayülgen ile 18 TV kanalı işine girdi. Bir çok dergide motosiklet üzerine yazıları büyük ilgi ile karşılandı

Barkın Bayoğlu’nun motorsiklet videolarını, incelemelerini ve programlarını takip eden hatırı sayılır bir takipçisi, hayranı vardı.
Ruhun şad olsun koca yürekli altın elbiseli adam.

—-> Diğer blog yazımlarım.

Soner Gürkan Yücel

Merhaba bendeniz Soner Gürkan YÜCEL. Tabiri caizse yolda olan seyahat tayfasının gezgin - seyyah abisiyim. 02.05.1972 Kırıkkale doğumluyum. 1990 yılından bu yana kamu kurumunda sağlık personeli olarak halen görev yapmaktayım. S Seyahate çok ufak yaşlarda yolları, ülkeleri tanımakla başladım. Sonraki dönemler bu benim için bir tutku, geri dönülmez tarifi anlatılmaz bir yaşam biçimi haline dönüştü. Deli dolu, macera ve adrenalin tutkunu; seyahatte iflah olmaz bir sırt çantalı gezgin- seyyahım. Bir kaç yabancı dili akıcı olarak konuşabiliyor; seyahatlerimi yıllardır yürüyerek yapıyorum; 1987 yılından bu yana profesyonel olarak tehlikeli ve uzak yollardayım. Doğada ileri yaşam, hayatta kalma teknikleri; strateji uzmanı olarak resmi kuruluşlara; belli gruplara pratikte ve uygulamalı eğitimler vermekteyim. Profesyonel olarak özellikle yurt dışı ağırlıklı tursuz, sponsorsuz; reklamsız seyahatlerimi kendi bütçemden yapıyorum. Daha çok uzun yollar gideceğimi umuyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.